Połącz zabawę z nauką na łonie przyrody

Republika Ściborska to miejsce, które nie szuka „nowoczesnych rozwiązań” – u nas za nowoczesność uznajemy – MĄDRE WYKORZYSTANIE DOROBKU  PRZODKÓW. Życie w nieskażonej, dziewiczej przyrodzie w taki sposób aby czuć jak najmocniej swój związek z naturą, to jest potrzeba, którą realizujemy. Odpoczynek od wirtualnego i zwariowanego świata jest dla obecnego człowieka (szczególnie dużych miast) niezwykle ważny. Dlatego u nas nie ma zasięgu telefonów, plastiku, jednorazowych opakowań, toitoi, grillów i tym podobnych wytworów cywilizacji.

U nas każdy – niezależnie od wieku może przeżyć prawdziwą przygodę. Niezależnie, czy zawitacie do nas przejazdem i macie jedynie chwilę na zwiedzanie Republiki Ściborskiej i zobaczenie któregoś z jej muzeów czy zatrzymujecie się u nas na parę dni. W Republice Ściborskiej każdy znajdzie dla siebie przestrzeń do zatrzymania się i odpoczynku od zgiełku codziennego świata, może zapoznać się z naszym dorobkiem muzealnym czy spędzić noc w traperskiej chacie. A może chcesz spełnić swoje marzenie i wziąć udział w kursie maszerskim (prowadzeniu psich zaprzęgów)?

Zapraszamy!

Wybierz przygodę dla siebie:

Przejażdżka psim zaprzęgiem

Jazda jako pasażer psim zaprzęgiem na saniach lub wózkach.

Przejażdżki krótkie (minimum 4 osoby):

60 zł/osoba (cena ze zwiedzaniem Republiki Ściborskiej na trasie krótkiej) (1 godz. ze zwiedzaniem) (1 km, 6 psów, trasa po prostej drodze)

90 zł/osoba (cena ze zwiedzaniem Republiki Ściborskiej na krótkiej trasie) (2km, 6 psów wokół Republiki Ściborskiej)

Przejażdżki długie (ok. 10-16 psów) po Górach Klewińskich:

170 zł/osoba (około 10km – 1,5h)
270zł/osoba (około 15-20 km – 3h)
Przejażdżka na długim dystansie odbywa się zaprzęgiem przygotowanym do startów w północnych, długodystansowych wyścigach – Finnmarkslopet, Bergebylopet

Nauka jazdy psim zaprzęgiem

Kursy maszerskie (min. 4 osoby, trwają 5-7 dni po 4-5 godzin dziennie, kurs obsługiwany jest przez kilka osób)
Ceny zajęć 390 zł/osobę/dzień (z wyżywieniem i noclegiem w chatach traperskich 590zł/osobę/dzień).

Zajęcia jednodniowe (4-5 godzin zajęć, minimum 4 osoby) z samodzielną jazdą na dystansie 1 km- ceny zajęć 490 zł/osobę (z wyżywieniem – 590zł).

Nocleg w chacie traperskiej

Koszt jednodniowy wynajęcia 1 chaty – 240 zł/dobę, powyżej 4 osób – za każdą osobę 70 zł/dobę. Pies w chacie – 30 zł/dobę (ew. straty pokrywa właściciel). Zaliczka związana z rezerwacją: 50%, pozostała kwota płatna gotówką na miejscu.

Przy wynajmie powyżej 3 dni zniżka 10 %.

Dla rodzin (min. 2+2) dodatkowa zniżka 10%.

Do wyboru są 4 chaty: Normana Wintera, Chata z Puszczy Boreckiej, Ernesta Thomsona Setona, Jeremiaha Jonsona.


Zobacz ofertę

Zwiedzanie Republiki Ściborskiej

Możliwość zwiedzania Republiki Ściborskiej dwiema trasami:

– krótka (40 min – 1h)
20 zł/osoba dorosła
15 zł/dzieci w wieku szkolnym

– długa (2h)
30 zł/osoba dorosła
20 zł/dzieci w wieku szkolnym

Spotkania lub warsztaty autorskie z Dariuszem Morsztynem – Biegnącym Wilkiem. Cena – 400 zł.

Dodatkowo:
– zwiedzanie muzeów Republiki Ściborskiej z przewodnikiem (eskimoskie, indiańskie, maszerskie, Marii Rodziewiczówny) – 12 lub 20 zł/osobę w zależności od muzeum.

– możliwość zakupu produktów lokalnych (przetwory, pamiątki, wyroby z drewna, w sezonie letnim produkty z ekologicznych działek)


Zobacz ofertę


Szkoły


Firmy


Rodziny


Klienci Indywidualni