Zabawa i nauka na łonie dzikiej przyrody!

Republika Ściborska to miejsce, które nie szuka „nowoczesnych rozwiązań” – u nas za nowoczesność uznajemy – MĄDRE WYKORZYSTANIE DOROBKU  PRZODKÓW. Życie w nieskażonej, dziewiczej przyrodzie w taki sposób aby czuć jak najmocniej swój związek z naturą, to jest potrzeba, którą realizujemy. Odpoczynek od wirtualnego i zwariowanego świata jest dla obecnego człowieka (szczególnie dużych miast) niezwykle ważny. Dlatego u nas nie ma zasięgu telefonów, plastiku, jednorazowych opakowań, toitoi, grillów i tym podobnych wytworów cywilizacji. 

To niesamowita przestrzeń do tego by zorganizować ciekawe warsztaty dla grup szkolnych, młodzieżowych, klubów sportowych czy drużyn harcerskich. Czekają na Was unikatowe muzea, warsztaty pszczelarskie, survivalowe, leśne. Obserwacja dzikich zwierząt. Inspirujące i zarażające pasją do podróży czy odkrywania swoich korzeni spotkania z Biegnącym Wilkiem i jego rodziną. 

Intensywny dzień w Republice Ściborskiej możecie zakończyć przy wspólnym ognisku.

Zapraszamy na warsztaty i spotkania:

Zwiedzanie Republiki Ściborskiej

Możliwość zwiedzania Republiki Ściborskiej dwiema trasami:

- krótka (40 min - 1h)
20 zł/osoba dorosła
15 zł/dzieci w wieku szkolnym

- długa (2h)
30 zł/osoba dorosła
20 zł/dzieci w wieku szkolnym

- możliwość zakupu produktów lokalnych (przetwory, pamiątki, wyroby z drewna, w sezonie letnim produkty z ekologicznych działek)

Nasze muzea i spotkania z Biegnącym Wilkiem

Zapraszamy do odwiedzenia naszych muzeów - a jest ich całkiem sporo! Jesteśmy największym skupiskiem społecznych muzeów w regionie, mamy ich ponad 10!

Wśród naszych muzeów znajdziecie zarówno muzea rodzinne, poświęcone odkrywaniu własnych korzeni jak i muzea indiańskie czy polarne.
Zwiedzanie muzeów z przewodnikiem to koszt od 12 do 20 zł w zależności od muzeum.


Ognisko ze zdrowym poczęstunkiem

Wśród zasad Republiki Ściborskiej jest m.in zakaz jedzenia mięsa na jej terenie. Na naszym ognisku nie uświadczycie sztucznych kiełbas - czekają na Was jedynie zdrowe przekąski takie jak podpłomyki z dodatkami czy napar ziołowy.


Koszt ogniska: 15 zł/osoba dla grup min. 30 osobowych.

Spotkania z Biegnącym Wilkiem i warsztaty

Wśród naszych warsztatów znajdziecie między innymi warsztaty tradycyjnego pszczelarstwa, opieki nad psami zaprzęgowymi czy warsztaty survivalowe.

Koszt warsztatów i spotkań autorskich to 400 zł/grupa.

Oprócz warsztatów zapraszamy także na ciekawe spotkania autorskie z Biegnącym Wilkiem i jego rodziną. Dowiecie się z nich m.in. na czym polega prowadzenie muzeum społecznego, jak pozyskiwać do niego eksponaty (i jakie przygody temu towarzyszą!) czy też jak zorganizować wyjazd do Skandynawii. To jedynie część ze sporej liczby tematów spotkań i warsztatów. Po więcej zapraszamy do szczegółów: